ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10335434
*
nr 1033 5434
Spegel
1960-tal, teak, höjd: 115 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2016
kl 19:55:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 18:02:20
1
100 kr
25/4 15:25:59
2
150 kr
25/4 16:41:02
3
Vinnande bud
25/4 16:48:57
2
250 kr
25/4 16:48:57
3
300 kr (Budbetjänt)
25/4 16:53:00
4
350 kr
25/4 16:53:00
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1033 5434
Spegel
1960-tal, teak, höjd: 115 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/4 18:02:20 | 1 | 100 kr |
25/4 15:25:59 | 2 | 150 kr |
25/4 16:41:02 | 3 | Vinnande bud |
25/4 16:48:57 | 2 | 250 kr |
25/4 16:48:57 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
25/4 16:53:00 | 4 | 350 kr |
25/4 16:53:00 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53